EKOSKOLA

Tiek attēlots vienums galvene_majaslapai.jpg.

Videi draudzīga dzīvošana ir viens no Ikšķiles Brīvās skolas balstiem, tāpēc skola ir iesaistījusies Vides izglītības fonda koordinētajā Ekoskolu programmā. Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas visā pasaulē, Latvijā tās ir 168 izglītības iestādes, sākot no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz par augstskolām.

Ekoskolas programmu skolā koordinē vecāki - Linda un Dainis Barkāni. Kontaktinformācija: lbarkane@gmail.com

Ikšķiles Brīvās skolas vides kodekss

Tiek attēlots vienums IBS_vides_kodekss.jpg.

Ekoskolas programmas aktivitātes 2014./2015.mācību gadā

1. Aktīvi darbojās skolas Ekopadome, kas lēma par pasākumiem, lai labāk iepazītu šajā mācību gadā noteikto tēmu: mežš. Skolas skolēni devās ekskursijās, lai iepazītu, kādi darbi tiek veikti mežā, devāmies uz Kalsnavas arborētumu, Salaspils Botānisko dārzu, gatavojām putnu būrīšus, piedalījāmies Meža olimpiādē.

2. Mums visiem kopīgi ir izdevies sekmīgi pabeigt Mammadaba meistarklasi un no trim iespējamajiem variantiem (meistari, zeļļi vai mācekļi) esam iecelti Meistaru kārtā. Skolas saņemtos diplomus var apskatīt pie Ekoskolas ziņojuma dēļa.

3.Piedalījāmies "Zaļās jostas" bateriju vākšanas konkursā un saņēmām vairākus atlaižu kuponus lielākam skolēnu skaitam ekskursijām uz dažādiem dabas objektiem, ko ar prieku izmantojām.

4. Šogad Reģionālā TV rīkoja konkursu skolām par piedalīšanos raidījumā "Es varu būt zaļš". No aptuveni 60 skolu pieteikumiem, raidījumu filmēšanai tika izvēlēti 7, tostarp mūsu pieteikums par to, kā skolēni iekopj savu dārziņu un mācās rūpēties par zemi un veselīgu uzturu. Raidījumu rādīja Re:TV 10.jūlijā.

5. Turpināsim iepazīt mežu arī vasarā - augustā tiksimies vides izglītības nometnē "99 piedzīvojumi dabā: mežs", kur pētīsim, kas ir mežs, kas tajā aug un dzīvo, kā cilvēkam jāuzvedas mežā.

Paldies Jums visiem par atbalstu un iesaistīšanos šogad!

Lai mums visiem jauka vasara!