Šī gada septembrī devāmies īpašā pārgājienā, lai iepazītu kukaiņus. Pārgājienā mūs vadīja entomologs un aizrautīgs stāstnieks par kukaiņiem Voldemārs Spuņģis.
Mūsu maršrutā iepazinām sausu un vidēji mitru zālāju faunu, iepazinām meža augsnes faunu, ērču ķeršanas metodi un arī pašas ērces, un to sugas. Pārgājiens sākās pie Dubkalnu karjera, tāpēc mums izdevās iepazīt arī dažus ūdens kukaiņus. Latvijā mītošais skorpions bija liels pārsteigums ikvienam pārgājiena dalībniekam.
Iepazinām sienāžus, uzzinājām, ka viņi dzīvo tikai vienu vasaru un skaņu rada trinot vienu gar otru priekšspārnu pamatnes.
Atradām blaktis, mārītes, skudras, spāres, pat mazu ķirzaciņu un daudzus citus. Entomologs rādīja un ļāva dalībniekiem pašiem izmēģināt kukaiņu ķeršanu īpašā tīklā.
Interesants bija sfinga kāpurs, pilnīgi zaļš un pilnīgi nepamanāms koka lapās.
Iepazinām arī citus naktstaureņus – pārsteigums bija liels, jo naktstaureņu sugas ir vairāki simti tikai Latvijā vien!
Dodoties iekšā mežā, mainījās dabas dzīvotne un arī sastaptā meža augsnes fauna. Iepazinām dažādas vaboles, un dalībniekiem par lielu prieku, izdevās ieraudzīt arī Latvijā reti sastopamu un īpaši aizsargājamu lielo skrejvaboli. Tā patiešām bija liela, aptuveni 4 cm gara. Dalībnieki pārrunāja, kāpēc šī vabole ir tik reta. Kopumā Latvijā ir vairāk kā 300 vaboļu sugas.
Iepazinām arī meža bambalu, mitrenes un citas mazas vabolītes.
Stāsts par ērcēm bija ļoti interesants. Kopumā Latvijā ērču sugu skaits ir vairāki tūkstoši. Taču cilvēkam uzbrūk tikai suņu ērce un taigas ērce, kuras barojas uz visiem siltasiņu dzīvniekiem.
Protams, vienā pārgājienā nav iespējams iepazīt visus kukaiņus, taču bijām ļoti priecīgi par dalībnieku lielo atsaucību un interesi iepazīt Latvijas kukaiņus.
Paldies Sabiedrības Intergrācijas fondam par šo lielisko iespēju!